Do operného neba odišla vo veku 88 rokov Božena Hanáková

27.11.2018 MK SR
Do operného neba odišla vo veku 88 rokov Božena HanákováS hlbokým zármutkom oznamujeme, že sa v pondelok 26. novembra do večnosti pobrala ďalšia veľká osobnosť histórie slovenskej a košickej opery, operná speváčka, režisérka a pedagogička Božena Hanáková. Od roku 1954 v košickom divadle pôsobila viac ako 50 sezón a len prednedávnom, v januári t. r., sa po vyše dvadsiatich rokoch s javiskom lúčila jej posledná inscenácia, opera Giuseppe Verdiho La Traviata.

 

 

 

Divadlo a operu dostala Boženka Hanáková do vienka, narodila sa v rodine divadelných umelcov. Už ako dieťa hrala v operných inscenáciách Slovenského národného divadla (SND), kde v tom čase pôsobila jej mama, mezzosopranistka Ružena Kustrová. Na VŠMU vyštudovala operný spev aj tanec.

 

 

Košickému divadlu ostala verná počas celej profesionálnej kariéry, ale úspešne hosťovala v Prahe, Ostrave, Brne, Miškovci a s divadlom sa predstavila aj na zájazdoch v Holandsku a Nemecku," povedal o zosnulej hovorca Štátneho divadla Košice Svjatoslav Dohovič.

 

Termín poslednej rozlúčky sa uskutoční vo štvrtok 29. novembra o 11:00 v Historickej budove ŠD Košice.
 

 << späť
Linky