Bratislavskému chlapčenskému zboru tlieskala v Istanbule aj ministerka kultúry

02.12.2018 MKSR
Bratislavskému chlapčenskému zboru tlieskala v Istanbule aj ministerka kultúry Bratislavský chlapčenský zbor vystúpil v nedeľu v katedrále Sv. Antona z Padovy v tureckom Istanbule. Chlapcov z domoviny privítala ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.

 

 

V rámci zahraničnej pracovnej cesty v Turecku sa ministerka kultúry SR Lubica Laššáková zúčastnila koncertu Bratislavského chlapčenského zboru v Katedrále sv. Antona z Padovy v Istanbule. Po tom, čo privítala mladých zboristov, vyzdvihla ich umelecký prínos a príspevok k zviditeľneniu krajiny. „Z pozície ministerky kultúry by som vám chcela v mene Slovenska poďakovať za vaše hudobné zanietenie, ktoré vynakladáte a zaželať vám do budúcna mnoho a mnoho úspechov, ako zborových, tak aj osobných a nám ostatným prajem krásny a hlboký umelecký zážitok, na ktorý sa osobne už dlho teším," uviedla.  

Bratislavský chlapčenský zbor ako teleso Slovenskej filharmónie vznikol v roku 1982. Od roku 1992 je súčasťou Súkromnej umeleckej školy, kde študuje priemerne 80 chlapcov vo veku 7 - 28 rokov. Zbor dáva priestor hudobne nadaným chlapcom, ktorí sa môžu umelecky realizovať pod profesionálnym vedením zakladateľky zboru, Mgr. art. Magdaléna Rovňákovej. V zbore vyrástli mnohí vynikajúci sólisti a zboroví speváci, z jeho radov vzišlo doteraz šesť mladých dirigentov.Zbormá doteraz na svojom konte sedem albumov, televízne filmy a spoluprácu s poprednými svetovými filmovými spoločnosťami.

Dôkazom jedinečnosti Bratislavského chlapčenského zboru je získanie Ceny ministra kultúry za rok 2013. Ocenenie si vyslúžili za dlhoročnú činnosť a šírenie dobrého mena slovenského umenia v zahraničí.

 << späť
Linky