Pracovný program ministerky v Turecku vyvrcholil účasťou na odbornom fóre

03.12.2018
Pracovný program ministerky v Turecku vyvrcholil účasťou na odbornom fóreMinisterka kultúry Ľubica Laššáková sa dnes v Istanbule zúčastnila otvorenia Svetovej konferencie o turizme a kultúre. Popritom absolvovala rokovanie s ministrom kultúry Čiernej Hory, Aleksandarom Bogdanovićom, s ktorým hovorila o spolupráci krajín v kreatívnom priemysle.

 

Pracovný program ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej v Turecku vyvrcholil účasťou na odbornom podujatí v Istanbule. Po podpise memoranda o spolupráci v oblasti kultúry sa na pozvanie tureckého ministra, Mehmeta Nuri Ersoya, zúčastnila otváracieho ceremoniálu 3. Svetovej konferencie o turizme a kultúre. Na medzinárodnom fóre, ktorého tohtoročnou hlavnou témou bol „prospech z turizmu pre všetkých“, sa organizačne okrem hosťujúcej krajiny podieľala taktiež Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO) Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO).

Aktuálny ročník konferencie prebieha v dňoch 3. - 5. decembra 2018. Tematicky sa zameriava na dve priority. Prvá vyzýva k vytváraniu partnerstiev medzi subjektmi pôsobiacimi v oblasti cestovného ruchu a kultúry, ktoré prispievajú k implementácii cieľov udržateľného rozvoja. Druhá priorita si kladie za cieľ podporu kultúrnej interakcie v turizme, z ktorej budú spoločne benefitovať všetky zúčastnené strany.

Stretnutie s ministrom Čiernej Hory

Čiernu Horu na konferencii zastupoval minister kultúry Aleksandar Bogdanović. Pri tejto príležitosti sa stretol aj so slovenskou ministerkou Ľubicou Laššákovou, s ktorou sa rozprávali o vzájomnej spolupráci štátov. K najskloňovanejším témam patrilo odovzdávanie skúseností v oblasti kreatívneho priemyslu, prebrali sa aj možnosti recipročných výmen umeleckých súborov. Na záver rokovania minister pozval šéfku slovenského rezortu kultúry na oficiálnu návštevu Čiernej Hory, ktorá pozvanie opätovala.

 << späť
Linky