Letné piatky pred SND

31.07.2020
zdroj: SNDSlovenské národné divadlo otvára už dnes nový a netradičný priestor pre divadlo a hudbu - námestie pred novou budovou SND. V rámci projektu Letné piatky pozýva na program dospelých, mládež a aj rodiny s deťmi.

Divákom sa postupne predstavia rôzne divadelné zoskupenia a umelci z celého Slovenska. Námestie pred novým SND patrí až do konca letných prázdnin taktiež deťom. Sú im vyhradené dve augustové Letné nedele, a to už najbližšia - prvá a po nej i posledná.

 

Pestrú žánrovú ponuku činoherných, tanečných a hudobných predstavení, ako aj koncertov otvára dnes o 18:00 vystúpenie Od slova do slova: Nová generácia slovenských autorov. Hosťom skupiny literárnych nadšencov, ktorí budujú nový smer slovenskej literatúry v súlade s modernou digitálnou érou, bude publicista Michal Havran. Zo sveta súčasnej literatúry a písania sa publikum od 19:30 prenesie do sféry hudby. V podaní František Báleš ansámbel si vypočuje známe hity v džezovom prevedení.

 

Projekt Letné piatky organizuje národné divadlo z iniciatívy ministerky kultúry Natálie Milanovej a v spolupráci s Fondom na podporu umenia.

 

 << späť
Linky