Po prvýkrát a veríme, že nie naposledy. BIBIANA, medzinárodný deň umenia pre detí, sa stal súčasťou Bratislavských korunovačných dní 2023. Pre svojich návštevníkov a aj návštevníkov korunovačného podujatia pripravila v centre mesta vzrušujúce objavovanie histórie pod názvom Rodinný erb – osobný znak. Naplánované je na nedeľu 30. júla od 10-tej na nádvorí BIBIANY (v prípade nepriaznivého počasia v štúdiu). Prebiehať bude na skupinky každú hodinu až do 15-tej. Tvorivé korunovačné dielne priblížia základy heraldiky. Deti odskúšajú tvorbu erbov pre seba alebo svoju rodinu, rôzne kombinácie farieb, ich miešania, zoznámia sa s nielen historickými symbolmi a vzormi.

Vstup na podujatie je voľný. Tvorivé dielne sú vhodné pre od 5 do 15 rokov.

Pre účasť je potrebná rezervácia – TU, voľné miesta ešte sú. Maximálny počet účastníkov 22. Vstup na kreatívny program je voľný, na výstavy BIBIANY podľa cenníka.

BRATISLAVSKÉ KORUNOVAČNÉ DNI 2023

Bratislava na tri dni znova ožije veľkolepými oslavami na počesť práve korunovaného panovníka. Koncom júla začne v Prešporku svoju vládu ďalší uhorský kráľ.

Hlavný program bude v sobotu 29. júla od 14.00. Z Bratislavského hradu bude kráčať približne 200 členný korunovačný sprievod vo vyšperkovaných historických kostýmoch ulicami Bratislavy. Tento rok pripomína podujatie  korunováciu Leopolda I. V sprievode budú zastúpené slovenské a české skupiny historického šermu ako aj historického divadla a tanečné skupiny. Nájdete tu kráľa a kráľovnú, vyššiu aj nižšiu šľachtu, cirkevných hodnostárov ako aj obyčajný ľud. Sprievod skončí na Hlavnom námestí, kde budú ukážky historických divadelno-šermiarskych vystúpení.

Posledná aktualizácia: 11. júla 2023 / Komunikácia Protokol

Zdieľať