Okrem tradičných majstrov sa predstavia aj členovia čipkárskych a tkáčskych klubov, Regionálne centrum remesiel ÚĽUV so svojimi tvorivými dielňami, ale aj mladí dizajnéri a tvorcovia etnomódy, ktorí nachádzajú silnú inšpiráciu v tradičných technikách.

Zaujímavým bodom programu bude aj módna prehliadka „Tradícia v novom šate“, kde svoju tvorbu predstavia Ina Budovská, Jana Gavalcová, Ľubica Poncik, a Slovakiagift.  Remeslom tohto ročníka je tkáčstvo a návštevníci si budú môcť vyskúšať  tkanie, nakoľko krosná budú voľne k dispozícií na Primaciálnom námestí. 

Bohatý sprievodný program je naplánovaný aj pre mladších návštevníkov festivalu, napr. tvorivé dielne, súťaže, školička tanca, vystúpenia detských folklórnych súborov, ale aj program z dielne Sľuku „Zvuky nie sú muky“.

Chýbať nebude ani drevený kolotoč na ručný pohon, chodúle a rôzne hry, ktoré sa zvykli hrávať deti v minulosti. Pre veľký úspech v minulom roku sa deti opäť vyberú na Vandrovku za remeslom. Spestrením bude aj hudobno-tanečný program, ktorého sa zúčastnia folklórne kolektívy, hudobné skupiny ale aj sólisti. 

Vrcholom festivalu  je slávnostné odovzdanie ocenenia „Majster ľudovej umeleckej výroby“ za rok 2014, ktoré prvý rok udelí spoločne s ÚĽUV aj Ministerstvo kultúry SR.

 

referát styku s médiámi MKSR

Posledná aktualizácia: 11. marca 2020 / MKSR Admin

Zdieľať