V septembri tohto roka sa Slovenská filharmónia so šéfdirigentom Danielom Raiskinom predstavili na medzinárodnom hudobnom festivale In Classica v Dubaji. Spolu s orchestrom vycestoval do Spojených arabských emirátov aj štáb RTVS, ktorý zmapoval umelecký zájazd filharmonikov a pripravil cestopisný dokumentárny film. RTVS ho odvysiela  1. 1. 2022 o 10,45 na Dvojke. Pripravili ho redaktorka Katarína Vargová a režisér a kameraman Jaro Ridzoň.

Slovenská filharmónia sa predstavila v Dubaji  na štyroch festivalových koncertoch  pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina (7., 9. 9. 2021)  a arménskeho dirigenta Sergeya Smbatyana (6., 8. 9. 2021). Po boku nášho orchestra vystúpili svetovo uznávaní sólisti – brilantný britský huslista Daniel Hope, výnimočný rakúsky klarinetista Andreas Ottensamer,  americký husľový virtuóz Gil Shaham a rakúsky klavírny virtuóz Rudolf Buchbinder.

Na tohtoročnom festivale InClassica sa predstavila hviezdna zostava umelcov z celého sveta – Denis Matsuev, Maxim Vengerov, Yekwon Sunwoo, Mischa Maisky, Daniel Lozakovich, Steven Isserlis, Fazil Say, Rudolf Buchbinder, Gil Shaham, Daniel Hope, Danielle de Niese, Behzod Abduraimov a Andreas Ottensamer. Festival sa konal od 28. 8. do 26. 9. 2021. Organizátorom podujatia je Európska nadácia na podporu kultúry (EUFSC) a SAMIT Event Group.

https://www.rtvs.sk/televizia/program/18330/301004

Posledná aktualizácia: 29. decembra 2021 / Komunikácia Protokol

Zdieľať