Kultúra môže fungovať ako pred pandémiou. Znamená to, že všetky prevádzky a hromadné podujatia okrem toho, že fungujú v režime základ, sú bez kapacitných obmedzení alebo obmedzení otváracích hodín. Organizátori tak majú voľné ruky a na podujatiach môžu využívať 100 percent kapacity bez režimu OTP, OP a OP+.

Jediným obmedzením ostávajú respirátory

V prípade, že sa pandemická situácia nezmení, si tak môžeme užívať plné sály a organizátori môžu plánovať kultúrne leto bez obmedzení. Povinnosť nosiť respirátor v prevádzkach a na hromadných podujatiach zostáva naďalej zachovaná, týka sa to aj hromadných podujatí v exteriéri.

„O chvíľu nám vypukne koncertná a festivalová sezóna. Podľa informácií z ministerstva zdravotníctva to vyzerá, že konečne po dvoch rokoch sa dočkáme podujatí, na ktoré sme boli zvyknutí z minulosti. Čo sa týka kapacity a otváracích hodín, budú môcť všetky kultúrne resp. hromadné podujatia fungovať bez obmedzení. Pevne verím, že všetci, ktorí sme boli zvyknutí navštevovať či už koncerty, festivaly alebo kultúrne podujatia, urobíme tak aj tento rok, a podporíme hercov, hudobníkov, spevákov, ale aj veľmi dôležitý technický personál. Rovnako verím, že na jednom z takýchto podujatí sa stretneme a leto si užijeme tak ako už dávno nie,“ vyjadrila sa ministerka kultúry Natália Milanová.

Posledná aktualizácia: 30. marca 2022 / Komunikácia Protokol

Zdieľať