Ministerka kultúry Natália Milanová sa zúčastnila stretnutia s ministrami kultúry Českej republiky, Poľska a Maďarska.

S ohľadom na množstvo zmien a nových okolností, ktoré nás zasiahli v minulom roku, sa diskusia zamerala na socioekonomické postavenie ľudí pracujúcich v kultúre a kultúrno-kreatívnom priemysle a možnostiach podpory pre tento sektor. Pre ministerku kultúry Natáliu Milanovú aj pre kolegov zo štátov V4 je to veľmi dôležitá a relevantná otázka.

Pandémia ukázala potrebu získania lepších údajov o tomto sektore. Rovnako ako všade inde, podpora umelcov, umelkýň, ďalších odborníkov a odborníčok  je jedným z najnaliehavejších problémov v čase pandémie.

„Myslím si, že v rámci spolupráce krajín V4  musíme pravidelne zdieľať informácie týkajúce sa postavenia a podpory ľudí pracujúcich v kultúre a kultúrno-kreatívnom priemysle. Verím, že by sa mohol vytvoriť informačný kanál, ktorý by informoval o rôznych stimuloch a príkladoch overených postupov v krajinách V4. Môže to byť cenný a inšpiratívny zdroj informácií pri riešení týchto problémov v našich krajinách,“ povedala Natália Milanová.

Už budúci týždeň bude ministerstvo kultúry SR prezentovať výsledky podpory pre neziskový sektor, ktorý je veľmi pozitívne vnímaný zo strany kultúrnej obce. Zároveň predstaví novú pomoc pre fyzické osoby pôsobiace v kultúre a kultúrno-kreatívnom priemysle.

Všetky formy finančnej a nefinančnej podpory pre kultúrno-kreatívny priemysel nájdete na stránke https://www.pomahamekulture.sk

Posledná aktualizácia: 26. apríla 2021 / Komunikácia Protokol

Zdieľať