V piatok 13. 10. 2023 sa uskutočnil pracovný výjazd ministerky kultúry SR Silvie Hroncovej do Banskej Bystrice. Sprevádzala ju Beatrix Ordódy, riaditeľka Odboru múzeí, galérií a knižníc.
Prvou zastávkou bola Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, kde delegácia ministerstva viedla rokovanie s riaditeľkou knižnice Oľgou Doktorovou. Súčasťou návštevy bola aj obhliadka Penovho domu, prehliadka študovne starých a vzácnych dokumentov, jazykových študovní, návšteva galérie, ktorá aktuálne vystavuje Juraja Čuteka, prehliadka Literárneho a hudobného múzea ako aj bábkarského salóna.
Druhou zastávkou bolo Kreatívne centrum RTVS v Banskej Bystrici, ktoré je známe ako Arténa. Ide o sieť špičkovo vybavených štúdií a ateliérov, kde môžu aktéri kreatívneho priemyslu zo stredného Slovenska naberať skúsenosti, zlepšovať zručnosti či hladať inovácie.
Ministerka kultúry Silvia Hroncová ocenila, že rozhlasové, hudobné a televízne štúdio so strižňami vznikli práve na pôde Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici, ktorá je vďaka kvalitnej výučbe a nadštandardnému technickému vybaveniu atraktívnou vzdelávacou inštitúciou pre talenty aj mimo región.

Posledná aktualizácia: 17. októbra 2023 / Komunikácia Protokol

Zdieľať