Ministerstvo kultúry SR na znak solidarity poskytne svoje účelové zariadenia Migračnému úradu Ministerstva vnútra SR pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny na Slovensko. 

Účelové zariadenia ministerstva kultúry sú k dispozícii na ubytovanie s okamžitou platnosťou. Slovenský rezort kultúry chce týmto krokom v rámci svojich možností prispieť k pomoci Ukrajine a prijať rodiny a jednotlivcov, ktorí po odchode zo svojich domovov prišli o strechu nad hlavou.

“Putin zaútočil na mier v Európe. Nechcela som si pripustiť, že by takáto situácia mohla nastať, no posledné dni ma postupne utvrdzovali v tom, že s ničím iným ako vojnou sa Rusko neuspokojí. Nie je čas na polovičaté riešenia. Musíme jasne ukázať, že nám záleží na mieri a odsudzujeme agresívny útok na nášho suseda. Putin chce vrátiť minulosť a zobrať Ukrajine slobodu a mier. Stojíme pri Ukrajine a ukrajinskom národe,” vyhlásila v súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine ministerka kultúry Natália Milanová, ktorá v mene svojho rezortu jasne vyjadrila nesúhlasné stanovisko s vojenskou inváziou Ruskej federácie na územie nášho suseda.

Posledná aktualizácia: 25. februára 2022 / MKSR Admin

Zdieľať