Vláda Slovenskej republiky dnes schválila viaceré úpravy v kultúrnom COVID semafore. Všetky spomínané úpravy sú pozitívnymi správami pre kultúrne podujatia a sú krokmi smerom k uvoľňovaniu pravidiel pri ich organizovaní.   

Zmeny sa týkajú žltej fázy kultúrneho COVID semafora, t.j. I. stupňa ostražitosti, v ktorom sa mení kapacita sedenia v exteriéri z pôvodných 50% na 75% kapacity, pri zachovaní maximálneho počtu 500 účastníkov.

Zároveň sa ruší vo všetkých fázach podmienka kultúrneho COVID semafora, ktorou je extra nutnosť testovania pre kultúrne podujatia. Po novom sa budú kultúrne podujatia riadiť na základe testovacej stratégie aktuálne schváleného COVID automatu platného v danom okrese, v ktorom sa podujatie uskutočňuje, s ohľadom na rizikovosť podujatia.

Zmeny sa dotknú tiež kultúrnych podujatí pre deti. Predstavenia určené pre školské skupiny a deti doteraz povolené neboli v červenej a ružovej fáze t.j. v I. stupni varovania a v II. stupni varovania. Po novom sa povoľujú, a to výhradne mimo územia školských a predškolských zariadení pre ustálené skupiny do 25 detí v interiéri a do 50 detí v exteriéri.

Všetky spomínané zmeny vstúpia do platnosti v okamihu, keď Úrad verejného zdravotníctva SR uverejní novú vyhlášku. Predpokladaný termín je piatok 14. máj.

COVID – kultúrny semafor (16.08.2021)

COVID – kultúrny semafor (12.05.2021)

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky pripravilo novú webstránku www.kulturnysemafor.sk, ktorej účelom je zjednodušenie orientácie v pravidlách kultúrneho COVID semafora.

Posledná aktualizácia: 13. augusta 2021 / Komunikácia Protokol

Zdieľať