Vďaka výraznému zmierneniu protipandemických opatrení sa aktuálne vo veľkej miere zlepšuje prístupnosť žiakov a ich pedagógov do školských a kultúrnych zariadení. Ministerstvo kultúry SR preto v týchto dňoch spúšťa registráciu škôl v rámci dotačného programu Kultúrne poukazy 2022. 

Na kultúrne podujatia pre žiakov pôjde 2,5 milióna eur

Na tento rok Ministerstvo kultúry SR v rámci kultúrnych poukazov vyčlenilo čiastku 2 500 000 eur. Suma predstavuje zreálnenie ich využitia za uplynulé roky. Hodnota kultúrnych poukazov na jedného žiaka bude stanovená na 3 eurá.

“Naším cieľom je, aby si deti počas školy vytvárali vzťah k umeniu v jeho najrozmanitejších formách. Prostredníctvom kultúrnych poukazov motivujeme školy, aby so svojimi žiakmi navštevovali divadlá, múzeá, galérie či knižnice, a tak medzi nimi vytvárali jedinečné puto, ktoré bude trvať celý život. Vzdelávanie a kultúra sú silno prepojené a čím pevnejšie toto prepojenie bude, tým sebavedomejšie a silnejšie bude aj Slovensko,” hovorí ministerka kultúry Natália Milanová.

Všetky podmienky na jednom mieste

Do tohtoročného dotačného programu “Kultúrne poukazy” sa cez dotačný systém Ministerstva kultúry SR môžu zapojiť základné a stredné školy. Prvá fáza registrácie škôl bola spustená 22. marca 2022.

Podrobnosti upravených pravidiel tohto dotačného programu budú zverejnené v pripravovanej výzve a na webovej stránke https://www.kulturnepoukazy.sk/.

Posledná aktualizácia: 22. marca 2022 / Komunikácia Protokol

Zdieľať