Ministerstvo kultúry SR rozhodlo o okamžitom zrušení aktuálnych i plánovaných spoluprác svojich zriaďovaných organizácií s ruskými inštitúciami.  

“Od včerajšieho rána na ministerstve kultúry preverujeme, ktoré organizácie v pôsobnosti nášho rezortu majú aktívne alebo plánované projekty v spolupráci s ruskými inštitúciami. V krátkom čase vydám oficiálny ministerský príkaz na ukončenie takýchto spoluprác s okamžitou platnosťou,” informovala ministerka kultúry Natália Milanová.

Plánované podujatia organizácií Ministerstva kultúry SR v spolupráci s ruskými inštitúciami, napríklad vo forme konferencií, výstav či iných, budú zrušené. Slovenský rezort kultúry chce aj takýmto spôsobom reagovať na bezprecedentný útok Ruskej federácie na nášho suseda.

Včera sa zároveň v popoludňajších hodinách uskutočnilo stretnutie ministerstva kultúry so zástupcami múzejnej obce v @Slovenské národné múzeum – Branislavom Panisom (SNM), Daliborom Mikulíkom (@ICOM Slovakia), Františkou Marcinovou (ZMS) v súvislosti s plánovanou pomocou Slovenska pre ukrajinské múzeá a galérie. Rezort kultúry a predstavitelia múzejnej obce sa počas stretnutia dohodli na ďalších formách pomoci, o ktorých budú informovať v najbližších dňoch.

Posledná aktualizácia: 1. marca 2022 / Komunikácia Protokol

Zdieľať