Univerzitná knižnica v Bratislave získala vo štvrtok 2. septembra 2021 výnimočný kredit medzinárodného významu. Navštívili ju totiž spoločne hneď dvaja prezidenti – prezidentka SR Zuzana Čaputová a prezident Nemeckej spolkovej republiky Frank-Walter Steinmeier.

Na  celom svete existuje niekoľko miliónov knižníc, ale len máloktorá z nich sa môže pochváliť tým, že ju spoločne osobne navštívili najvyšší predstavitelia dvoch štátov. O tejto významnej udalosti zo dňa 2.9.2021 bude Univerzitná knižnica v Bratislave informovať aj prezidentku a výkonný výbor IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions / Medzinárodná federácia knižničných asociácií a inštitúcií), pretože podobné významné štátne návštevy v knižniciach na celom svete sú veľmi ojedinelé.

„Včerajšia osobná návšteva prezidentky SR Zuzany Čaputovej a prezidenta Nemeckej spolkovej republiky Franka-Waltera Steinmeiera v Univerzitnej knižnici v Bratislave bola pre našu inštitúciu veľkou poctou a slávnostným momentom,“ vyjadrila sa generálna riaditeľka Univerzitnej knižnice v Bratislave Silvia Stasselová, ktorá obidvoch prezidentov privítala a sprevádzala tiež na koncerte do Lisztovej záhrady.

Návšteva Univerzitnej knižnice v Bratislave bola jednou zo zastávok programu v rámci oficiálnej návštevy prezidenta Nemeckej spolkovej republiky Franka-Waltera Steinmeiera na Slovensku. V rámci programu absolvoval spoločne s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou prehliadku knižnice a následnej koncert slovenskej speváčky Sisy Fehér v Lisztovej záhrade.

Posledná aktualizácia: 3. septembra 2021 / Komunikácia Protokol

Zdieľať