Herec, režisér, pedagóg a profesor Martin Huba tento rok 16. júla oslávil 80. narodeniny. V Činohre SND pôsobí nepretržite už 47 rokov.
Slovenské národné divadlo mu pri tejto príležitosti vzdalo poctu 14. septembra špeciálnym predstavením Pred západom slnka, silnou rodinnou drámou nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Gerharta Hauptmanna, v ktorej za postavu Mathiasa Clausena získal Martin Huba v roku 2018 Cenu Dosky v kategórii Najlepší mužský herecký výkon.
V rozhovoroch, ktoré poskytol pri príležitosti svojho životného jubilea, vyslovil mnoho múdrostí o tom, že človek by nemal stratiť o sebe pochybnosti, neuveriť sláve, lebo byť známym a slávnym, ešte neznamená byť dobrým, lebo uveriť v úspech je najlepšia cesta k neúspechu a že dôležité je hľadať krásu, veď každé životné obdobie pripraví človeku istý druh šťastia, ak sme aktívni, lebo „život nestačí žiť, život treba tvoriť túžbou po poznaní“.
Martin Huba má v SND aktuálne v repertoári 8 predstavení, ku ktorým v tejto novej divadelnej sezóne 28. 10. pribudne ďalšia – Ako sa Ivan Ivanovič a Ivan Nikiforovič rozkmotrili od N. V. Gogoľa v réžii Olega Liptsina.

Posledná aktualizácia: 18. septembra 2023 / Komunikácia Protokol

Zdieľať