Spolupráca s Kórejskou republikou v oblasti kultúry má potenciál na ďalší rozvoj. Podporiť by ju mal aj pripravovaný nový dokument o vzájomnej spolupráci, ktorý sa pripravuje na úrovni vlád, ale definuje aj možnosti spolupráce na úrovni kultúry. Zhodli sa na tom ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová a kórejský veľvyslanec Byeongdo Lee.

„Budem rada, ak si spoločne bližšie zadefinujeme prieniky možnej spolupráce. Určite by bolo dobré zvážiť možnosť pripraviť deň kórejskej kultúry na Slovensku, počas ktorého by ste odprezentovali vašu tradičnú kultúru, jedlo, ale aj možnosti, ktoré ponúkate v rámci cestovného ruchu,“ povedala ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová. Zároveň pripomenula možnosť výmenných pobytov či už folklórnych súborov, alebo umelcov zo Slovenskej filharmónie.

Veľvyslanec Byeongdo Lee uvítal myšlienku dňa kórejskej kultúry na Slovensku, pretože ako uviedol kultúra a jedlo spájajú ľudí. „Veľmi radi budeme v tejto veci s ministerstvom kultúry spolupracovať, aby sa v budúcnosti mohol takýto deň uskutočniť,“ povedal. Ministerku kultúry zároveň pozval na oslavu ich štátneho sviatku do Slovenskej filharmónie, kde sa 3. októbra budú prezentovať ich významní umelci.

FOTO: Ján Zemiar

 

Posledná aktualizácia: 10. júna 2024 / MKSR Admin

Zdieľať