V Dome umenia v Košiciach sa 4. apríla 2024 o 19:00 uskutoční koncert na počesť zakladajúceho člena košickej Štátnej filharmónie a dlhoročného koncertného majstra, Karola Petrócziho. Zámerom podujatia je oslava okrúhleho jubilea tejto významnej slovenskej umeleckej osobnosti, interpreta a pedagóga. Účinkovať budú niektorí z jeho najúspešnejších študentov a ich hostia. Program je pestrou hudobnou prehliadkou rôznych období a žánrov.

Karol Petróczi bol v rokoch 1967-69 koncertným majstrom v Košickom rozhlasovom orchestri, následne 42 rokov až do roku 2011 bol prvým koncertným majstrom Štátnej filharmónie Košice. 

„Od prvého dňa, keď sa začala činnosť filharmónie, som tu strávil celé dni, týždne, sezóny, roky a desaťročia. (…) Som neskutočne vďačný vedeniu filharmónie, že mi umožňuje pozrieť sa na skúšku, stretnúť sa s bývalými i novými kolegami. V orchestri hrajú aj moji študenti. Takže každé ráno mám motív. So slnkom vyjde aj vidina, že pôjdem na autobus a zveziem sa do Domu umenia,“ vyznal sa Karol Petróczi.

Viac z rozhovoru si prečítate na: TU

Viac informácií o koncerte : http://www.sfk.sk/podujatie/karol-petroczi-80-

Posledná aktualizácia: 25. marca 2024 / Komunikácia Protokol

Zdieľať