Štátny tajomník Ministerstva kultúry Slovenskej republiky Mário Maruška sa zúčastnil I. zasadnutia Medzivládneho konzultačného výboru k implementácii Strategického partnerstva medzi Slovenskou republikou a Čínskou ľudovou republikou, ktoré sa uskutočnilo na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Rokovania prebehli za účasti viceministerky zahraničných vecí ČĽR Hua Chunying, predsedu vlády SR Roberta Fica a ďalších vysokých predstaviteľov oboch krajín.

Vo svojom vystúpení štátny tajomník zdôraznil význam kultúrnej spolupráce ako jedného z kľúčových nástrojov vzájomného porozumenia a zbližovania Slovenskej republiky a Čínskej ľudovej republiky. Poukázal na úspešné spoločné projekty realizované v uplynulých rokoch, vrátane turné umeleckého súboru Lúčnica v Číne, ako aj na význam Programu kultúrnej spolupráce na roky 2025 – 2029.

Zároveň potvrdil záujem Slovenskej republiky pokračovať v systematickom rozvoji kultúrnych výmen a spoločných projektov, ktoré predstavujú pevný a dlhodobý pilier strategického partnerstva medzi Slovenskou republikou a Čínskou ľudovou republikou.

 

Posledná aktualizácia: 13. januára 2026 / MKSR Admin

Zdieľať