V piatok 13. októbra 2023 sa v Sále opery a baletu Slovenského národného divadla uskutočnil baletný galavečer Umenie pre život, nechýbala na ňom ani Silvia Hroncová.
Hlavnou myšlienkou podujatia je osveta a podpora boja proti onkologickým ochoreniam. Vychádzajúc z filozofie, že umenie lieči, prvá baletná scéna priniesla edinečný, štýlovo bohatý program, na ktorom participujú vedúci sólisti Baletu SND a interpreti popredných európskych súborov.
Obsadenie bolo vskutku veľkolepé a medzinárodné. Účinkujúci okrem sólistov a zboru Baletu SND boli i z Národného divadla Košice, Bavorského štátneho baletu, San Francisco Ballet, Kráľovského baletu z Londýna, Holandského národného baletu, Berlínskeho štátneho baletu, Anglického národného baletu, Baletu národního divadla Brno a z Viedenského štátneho baletu.
V programe boli napr. časti z diel Carmina Burana (choreografia Edward Clug), Traja (choreografia Ondrej Šoth), Anna Karenina (choreografia Anželika Cholina), Finding light (choreografia Edwaard Liang), Grand pas classique (choreografia Viktor Gsovsky), Pas de deux z baletu La fille mal gardée (choreografia Frederick Ashton), Voices (choreografia David Dawson), Nezodpovedané otázky (choreografia Mário Radačovský), After the rain (choreografia Christopher Wheeldon), Pas de deux z baletu Don Quijote.
📷 Jozef Barinka

Posledná aktualizácia: 16. októbra 2023 / Komunikácia Protokol

Zdieľať