Vyhliadková veža Čerešenka bude v nedeľu 20. augusta už desiatykrát svedkom opätovného návratu do čias stredovekých.

O živote v stredoveku sa dozviete viac prostredníctvom ukážok dobových remesiel. Mnohé z nich ako hrnčiarstvo, keramika, šúpoliarstvo či drevorezbu, si budete môcť vyskúšať. Čaká na vás i kolbište – ukážky bojov i stredoveký turnaj, sokoliari so svojimi skrotenými dravcami, ktorých sa budete môcť dotknúť. Budete môcť ochutnať i dobovú stredovekú kuchyňu. A to všetko za sprievodu stredovej hudby. Podvečernú atmosféru zapadajúceho slnka umocní ohňová šou a vzdušná akrobacia.
Počas podujatia sa dozviete i zaujímavosti z výstavby veže od Viktora Dulinu, predsedu OZ Čerešenka, ktorý je zároveň dlhoročným „kastelánom“ veže. Prezradí, čo všetko starostlivosť o takúto vežu znamená a či každý kastelán musí mať kľúče.
Pre deti sú ešte pripravené ďalšie aktivity ako maľovanie na tvár, či možnosť zajazdiť si na poníkoch. Pri rozhľadni je aj detské ihrisko. Počas celého podujatia je možnosť zakúpiť si občerstvenie.
„Stredovek na tanieri je podujatie, ktoré nám na chvíľu otvára brány do stredoveku. Je zároveň podujatím plným netradičných zážitkov pod holým nebom,“ dodáva Viktor Dulina, predseda OZ Čerešenka.
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu. Projekt je spolufinancovaný aj Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita.

čas konania: nedeľa 20. augusta 2023, od 15:30
miesto konania: Rozhľadňa „Čerešenka“ medzi obcami Čižatice a Chrastné

Posledná aktualizácia: 14. augusta 2023 / Komunikácia Protokol

Zdieľať