Vo veku 88 rokov zomrela v nedeľu 18. decembra herečka a bývalá riaditeľka Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre Hilda Augustovičová. Informovala o tom agentúra TASR s odvolaním sa na Divadlo Andreja Bagara.

Hilda Augustovičová sa narodila 6. augusta 1934 v Budmericiach. Ako 16-ročná sa stala členkou Dedinského divadla v Bratislave. Patrila do hereckej generácie prvých absolventov Vysokej školy múzických umení v Bratislave, kde študovala pod pedagogickým vedením Janka Borodáča, Bety Poničanovej či Viliama Záborského a Ladislava Chudíka.

V roku 1959 sa stala členkou umeleckého súboru vtedajšieho Krajového divadla Nitra. „V rokoch 1974 až 1982 bola umeleckou šéfkou a v rokoch 1982 až 1990 riaditeľkou DAB v Nitre. Ako umelecká šéfka vycítila režijný talent vtedy herca Jozefa Bednárika a ponúkla mu prvú profesionálnu réžiu v nitrianskom divadle. V pozícii riaditeľky divadla sa napriek zložitej dobe významne pričinila o stavbu novej modernej budovy divadla na Svätoplukovom námestí v Nitre,“ uviedlo DAB.

Česť jej pamiatke.

Posledná aktualizácia: 19. decembra 2022 / Komunikácia Protokol

Zdieľať