Ministerstvo kultúry SR zabezpečilo v pondelok 14. marca autobusy, ktoré smerovali na východné Slovensko. Cieľom tejto iniciatívy bolo prepraviť obalové materiály na ochranu diel a zbierok pre ukrajinské múzeá. Cesta autobusov na pomoc Ukrajine však nebola iba jednosmerná.

Vďaka výbornej spolupráci so Štátnym divadlom Košice a s veľkou pomocou slovenského generálneho konzula v Užhorode Pavla Panisa sa rezortu kultúry podarila logisticky aj ľudsky úžasná vec. “Z Ukrajiny na Slovensko sme bezpečne previezli 90 žiakov a žiačok so sprievodom z Charkovskej choreografickej školy a Kyjevskej štátnej odbornej choreografickej školy. V dvoch autobusoch pricestovali spolu s nimi ich mamy, staré mamy či učiteľky, ktoré rovnako potrebujú našu pomoc,” vyjadrila sa ministerka kultúry Natália Milanová.

Ako dodala, ministerstvo kultúry sa v týchto dňoch snaží žiačkam a žiakom z Ukrajiny vytvoriť čo najpríjemnejšie prostredie a pripraviť pre nich zázemie na vzdelávanie a tréningy, aby mohli aj naďalej rozvíjať svoj talent a svoju budúcnosť.

Posledná aktualizácia: 15. marca 2022 / MKSR Admin

Zdieľať